Постанова про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності

1 березня 2018

27.12.2017 року прийнято Постанову КМУ № 1043 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій».

Постановою змінено періодичність проведення перевірок, тепер, планові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки здійснюються ДСНС з такою періодичністю:

  • з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
  • із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на чотири роки;
  • з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на шість років.

Змінено критерії, тепер, до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику відносяться суб’єкти які провадять діяльність на території та/або в приміщеннях, що належать їм на праві власності, володіння, користування:

  • промислових будівель (споруд), зовнішніх установок, які за категорією пожежної небезпеки відносяться до категорії «В», площею 5 тис. кв. метрів та більше (в попередній версії Критеріїв це значення становило 500 м.кв.);
  • складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за категорією пожежної небезпеки відносяться до категорії «В», площею 10 тис. кв. метрів та більше (в попередній версії Критеріїв це значення становило 1000 м.кв.).
  • та інше.

Джерело