Заміри опору ізоляції

Ми надаємо послуги з проведення замірів опору ізоляції, перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання, огляду та перевірки пристроїв блискавкозахисту, захисного заземлення.

51 % причин пожеж — несправність електричних мереж та обладнання.

Короткі відомості про суть послуги

Заміри опору проводяться відповідно до визначених методик, в залежності від приладів, якими будуть користуватись наші фахівці. За результатами вимірів оформляються відповідні протоколи (акти) на підставі яких формується технічний звіт.

Послуга включає:
  • заміри опору струмоприймачів;
  • заміри опору ізоляції електромереж освітлювальних та силового електрообладнання;
  • замір повного опору «фаза — нуль»
  • перевірку захисних систем та пристроїв ;
  • перевірку наявності заземлення між елементами електрообладнання, обладнанням, блискавко приймачами, відводами та заземлюючою шиною, вимірювання опорів, тощо.
Обґрунтування необхідності проведення

Згідно п. 1.20 глави 1 розділу IV НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в Україні» замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ (в тому числі і заземлення).

В наступному пункті Правил зазначено, що захист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірку необхідно виконувати відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».

Пунктом 9.3.2 ДСТУ визначено, що для забезпечення постійної надійності роботи пристроїв блискавкозахисту щорічно перед початком грозового сезону провадиться їх перевірка і огляд.

Під час огляду і перевірки пристроїв блискавкозахисту рекомендується виміряти опір заземлювачів блискавкозахисту.