Ідентифікація об’єктів ПНО та ОПН
Проведення ідентифікації об’єкта господарської діяльності, щодо приналежності до потенційно небезпечного (далі - ПНО), оформлення паспорту.
Проведення ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки (ОПН).
Компанія надає послуги з проведення ідентифікацій об’єктів господарської діяльності щодо приналежність до потенційно небезпечних об’єктів та/або об’єктів підвищеної небезпеки (ПНО та ОПН).
Ми це виконуємо так швидко, як дозволяє законодавство.
Ідентифікація об’єктів господарської проводиться відповідно до Методики ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів, що затверджена наказом МНС України від 23 лютого 2006 року № 98 (далі - Методика).
Під час проведення ідентифікації розробляються наступні документи:
- Ідентифікація об'єкта господарської діяльності;
- Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки.
Згідно п. 10 Методики Повідомлення підлягає узгодження з органами державного нагляду у сфері цивільного захисту (на даний час – ДСНС України).
У випадку визнання об’єкту потенційно небезпечним, згідно Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об'єктів, що затверджене наказом МНС України від 18 грудня 2000 року №338, виникає необхідність розроблення паспорту ПНО.
Відповідно до Положення про державний реєстр ПНО, що затверджене постановою КМУ від 29 серпня 2002 р. N 1288, потенційно небезпечний об’єкт підлягає реєстрації шляхом направлення паспорту ПНО на адресу Державного департаменту страхового фонду документації.Факт реєстрації підтверджується видачею відповідного свідоцтва.
Наступним етапом послуги являється проведення ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки у відповідності до Порядків та Нормативів, що затверджені постановою КМУ від 11 липня 2002 року №956 «Про ідентифікацію та декларування об’єктів підвищеної небезпеки».
За фактом наданої послуги розробляється Повідомлення про результати ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки за формою ОПН-1, що надсилається у двотижневий термін відповідним територіальним органам Держпраці, ДСНС, Держекоінспекції, Держпродспоживслужбі, Держархбудінспекції, а також відповідній місцевій держадміністрації або виконавчому органу місцевої ради.
Результати ідентифікації та розрахунки, на підставі яких вона проводилася, зберігаються суб'єктом господарювання протягом 25 років.У разі визнання потенційно небезпечного об’єкта об’єктом підвищеної небезпек,и територіальний орган Держпраці, на підставі направленого повідомлення, включає об’єкт до Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки, про що повідомляє.
В іншому випадку Держпраці інформую про розгляд повідомлення та не визнання об’єкта таким, що належить до об’єктів підвищеної небезпеки.
- План локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки (ПЛАС) (ст. 130 Кодексу цивільного захисту України);
- Декларацію безпеки об'єкта підвищеної небезпеки (п. 3 Порядку декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки. ПКМУ від 11.07.2002 р. 956).