Система блискавкозахисту
Ваша безпека у Ваших рішеннях, Ми лише ті хто може їх впровадити.
Згідно п. 1.21 глави 1 розділу IV НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в України» захист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірку необхідно виконувати відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд».
Система блискавкозахисту будівель або споруд включає захист від прямих ударів блискавки (ПУБ) - зовнішня блискавкозахисна система (БЗС) і захист від вторинних дій блискавки - внутрішня БЗС. В окремих випадках блискавкозахист може містити тільки зовнішню БЗС або тільки внутрішню БЗС. В загальному випадку частина струмів блискавки протікає по елементах системи внутрішнього блискавкозахисту.
Зовнішня БЗС може бути відокремленою (ізольованою) від споруди (блискавковідводи, що стоять окремо — стрижньові або тросові, а також сусідні споруди, що виконують функції природних блискавковідводів) або може бути встановлена на об’єкті, що захищається, і навіть може бути його частиною.
Зовнішня БЗС в загальному випадку складається з блискавкоприймачів, струмовідводів і заземлювачів.
Внутрішня БЗС складається з комплексу заходів (екранування, з’єднання), які обмежують дії електромагнітного поля блискавки на металеві елементи будівельних конструкцій, електричні і електронні системи.
Це пожежі, механічні пошкодження, травми та загибель людей і тварин, а також пошкодження електричного і електронного устаткування. Наслідками удару блискавки можуть бути вибухи і виділення небезпечних продуктів — радіоактивних і отруйних хімічних речовин, а також бактерій та вірусів.
Удари блискавки можуть бути особливо небезпечні для електронних систем.